Merhautova 991/117

613 00 Brno

+420 777 550 162

+420 777 301 160

Po - Pá: 9:00 - 17:30

Jsme Vám k dispozici

Vybrané realizace

Luteránské gymnázium Velké Meziříčí

Vážené dámy, “Holky z realitky”,

bylo nám potěšením s Vámi spolupracovat při koupi úžasného renesančního paláce ve Velkém Meziříčí, kde se chystáme brzy otevřít muzeum uměleckého rodu Kodetů.

Děkujeme za Vaši spolehlivost, korektnost a pomoc při všech nutných převodech jak nemovitosti, tak ostatních nezbytných „elektrovodoplynu“. 👍 Tak má fungovat správná realitní agentura a její makléři.

Přejeme celé kanceláři hezké a klidné svátky a do nového roku 2021 co nejvíce úspěchů a co nejvíce zdraví. Těšíme se na Vás u příležitosti otevření našeho muzea.

Srdečně Kristián a Jana Kodetovi

Jak jsme prodávaly historický objekt luteránského gymnázia rodině Kodetových

Chcete prodat nemovitost, která není úplně standardní? Jste vlastníkem činžovního domu, nebo dokonce historické budovy a uvažujete o prodeji, ale všechny ty transakce kolem se Vám jeví jako složité, komplikované? Právě na takové nemovitosti jsme specialisté, zkuste spolupráci s naší realitní kanceláří.

Na trhu působíme už přes 20 let a za tyto roky naší praxe nám klienti svěřili velkou řadu nemovitostí, ať už šlo o klasiku typu byty, rodinné domy, stavební pozemky apod., ale zprostředkovaly jsme prodej celé řady bytových domů, památkově chráněných budov, nemovitostí s dlouhou historií, rozlehlých komerčních areálů a dalších zajímavých nemovitostí, které běžně nejsou v nabídkách realitních makléřů.

A v roce 2020 jsme úspěšně realizovaly právě prodej luteránského gymnázia ve Velkém Meziříčí. Rozhodly jsme se proto s Vámi o tento náš příběh, který Vás může inspirovat ke spolupráci právě s námi, podělit.

Ve druhé polovině výše zmíněného roku se na nás obrátili zoufalí restituenti, kteří se přes jinou realitní kancelář již více než rok snažili prodat svou památkově chráněnou historickou budovu, v posledních letech skloňovanou jako luteránské gymnázium. Tato nádherná budova, jejíž historie se dotýká až 16., 17. století, je situována přímo na náměstí ve Velkém Meziříčí a je to opravdový tamní skvost.

Budova sloužila v minulosti různým účelům – původní gymnázium se následně změnilo v modlitebnu místní luterské komunity. Koncem 17. stol. zde vznikl pivovar, který fungoval až do roku 1949. Následně zde byla umělecká škola a poté i knihovna.

Najít nového majitele a zároveň tak nový účel budoucího využití této nemovitosti byla sice náročná, ale velmi zajímavá práce. Pro nás další výzva a další motivace. A jak jsme se s tímto netradičním realitním obchodem vypořádaly?

Dříve, než došlo k samotné realizaci prodeje takové nemovitosti, bylo nutné dobře nastavit strategii prodeje a zajistit podklady pro marketingovou kampaň, která musí být dostatečně okatá a reprezentativní, abychom zvládly nemovitost kvalitně prodat. Používáme ty nejkvalitnější marketingové nástroje, tj. 3D prohlídka interiéru (lze nazvat jako virtuální prohlídka), kvalitní fotografie a video, záběry z dronu, které pomohou klientovi zmapovat okolí a ukáží nemovitost z ptačí perspektivy. Podstatný je také doplňující text, který klientovi nemovitost slovně představí. Nezapomínáme také do prezentací uvádět budoucí možnosti využití budovy – např. ubytovací kapacita, klinika, muzeum apod. Všechny informace jsme uvedly na samostatnou webovou stránku budovy, kterou si můžete prohlédnout zde: www.historickabudova.cz. Marketingovou kampaň jsme pak zacílily na určité skupiny potenciální klientely a rozjely jsme reklamu na internetu a na sociálních sítích.

Již po pár týdnech jsme měly dva vážné zájemce o koupi.

Nakonec tento kouzelný objekt zakoupil světoznámý malíř a ilustrátor Kristián Kodet. Spolupráce s p. Kodetem a jeho ženou pro nás byla ctí a další velkou zkušeností.

V současné době již probíhá náročná rekonstrukce objektu pod dohledem památkářů a jak můžete už v těchto dnech číst na vstupní bráně budovy, bude zde muzeum rodiny Kodetových. Za nás skvělá volba pro využití této ušlechtilé nemovitosti.

Pokud Vás naše povídání o historické budově, jejíž prodej jsme úspěšně zprostředkovaly, oslovil až tak, že uvažujete o svěření Vaší nemovitosti do našich rukou, neváhejte nás kdykoli kontaktovat.

U nás platí jedno krásné rčení: „Každá nemovitost má svého kupce,“, jen se pro její prodej musí udělat ty správné kroky. A s těmi Vám velmi rády pomůžeme.

Těšíme se na spolupráci.

Vaše Holky z realitky