Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /data/2/2/221f9d01-bcbd-448d-8098-3fb0f5c6ccaa/holkyzrealitky.cz/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Merhautova 991/117

613 00 Brno

+420 777 550 162

+420 777 301 160

Po - Pá: 9:00 - 17:30

Jsme Vám k dispozici

Prodej historické budovy Velké Meziříčí

Nabízíme exkluzivně k prodeji budovu bývalého luteránského gymnázia ve Velkém Meziříčí v jihovýchodní části Kraje Vysočina. Město leží na soutoku řek Oslavy a Balinky v těsné blízkosti dálnice D1, což je velmi strategická poloha pro soukromý i profesní život.

Nabízíme exkluzivně k prodeji budovu bývalého luteránského gymnázia ve Velkém Meziříčí v jihovýchodní části Kraje Vysočina. Město leží na soutoku řek Oslavy a Balinky v těsné blízkosti dálnice D1, což je velmi strategická poloha pro soukromý i profesní život.
Více informací, video, fotogalerii, 3D scan naleznete na stránce www.historickabudova.cz
Samostatné video naleznete zde.
Historie velkolepého paláce sahá až do roku 1576, kdy na místě dvou měšťanských domů bylo zaneseno založení této nemovitosti. Rok 1578 se pak uvádí jako rok výstavby budovy, jejíž stavbu zadávala řemeslníkům Alena Berková – Meziříčská z Lomnice. Tato budova s obdélníkovým půdorysem nese styl vlašské renesance a je obdobou Palazzo Pompei v italské Veroně. Fasádu budovy zdobí bosáž, provedená ve sgrafitu s typickým kvádrováním.
Od roku výstavby až po rok 1602 sloužila budova účelům luteránského gymnázia pro výuku významné šlechty. Gymnázia té doby byla latinskými školami, které připravovaly studenty na studium na univerzitě. Po zrušení gymnázia část budovy sloužila jako modlitebna luteránské komunity a v polovině 17. století zde nechal Rudolf z Kounic zřídit panský pivovar, který v místě fungoval až do roku 1949. Následně byl objekt zestátněn a využíván městem například ke kulturním účelům. Majitelé, kterým byl palác vrácen v devadesátých letech 20. století, pak provedli rozsáhlé opravy a nemovitost uvedli do současného stavu. V nedávné době v budově byla provozována umělecká škola a knihovna. V posledních letech je bývalé luteránské gymnázium prázdné a je nám velkou ctí, že jej můžeme nabízet na základě spolupráce s majiteli objektu k prodeji.

Zajímavé prvky budovy
vstupní portál paláce s erby zakladatelky paláce Aleny Berkové – Meziříčské
klenuté vstupní brány do nádvoří s nádhernými arkádami
fasáda s renesančním grafitovým zdobením
stropy v prostorných místnostech zdobené dřevem
na chodbách dlažba, v místnostech parkety
jednotlivá podlaží jsou samostatně uzamykatelná
Dispozice objektu
Historická budova bývalého luteránského gymnázia se pyšní užitnou plochou 1 894 m². Celková plocha činí 2 673 m² dle výpisu z listu vlastnictví.
Objekt je částečně podsklepený.
1. nadzemní podlaží nabízí plochu 667 m², 2. nadzemní podlaží 778 m².
Je možné využít také podkrovních prostor, které dříve sloužily například jako keramická dílna.
Uliční šíře domu je 24,55 m, délka domu je 51,95 m.
Technické informace
Objekt je ve vynikajícím technickém stavu. Ihned k užívání v případě, že by záměr nového majitele budovy nevyžadoval úpravy dle jiných představ a požadavků.
Ve sklepních prostorách se nachází moderní kotelna.
Připojení na všechny inženýrské sítě, nové rozvody elektřiny.
Vytápění budovy zajišťují dva velkokapacitní kondenzační kotle s rozvodem topení do prostor objektu.
Nová okna, nová střešní krytina.
Krovy jsou v některých místech nové, v některých místech původní. Původní krovy jsou ve velmi dobré kondici.
PRO KOHO JE TENTO NÁDHERNÝ OBJEKT VHODNÝ?
Svým charakterem je budova bývalého luteránského gymnázia velmi tvárná. Troufáme si říci, že můžete popustit uzdu své fantazii a zbudovat zde například luxusní kliniku plastické chirurgie, nebo kliniku pro řešení očních vad, soukromé ordinace lékařů apod.
Napadá nás také možnost provozování umělecké, taneční či hudební školy.
Pokud hledáte prostor vhodný pro soukromý pivovar, zajisté se nabízí i tato možnost, protože jak je zmíněno v naší prezentaci, pivovar zde v minulosti provozován byl.
Luxusní restaurace s ubytovací kapacitou? Také zajímavá myšlenka, co myslíte? Nebo muzeum?
Jedno je jisté. Ať už bude záměr nového majitele jakýkoli, výsledkem vždy bude reprezentativní a honosný prostor pro sídlo firmy na atraktivní adrese v krásném městě.
V případě jakéhokoli podnikatelského záměru budete řešit parkování. V blízkosti je obecní parkoviště. V úvahu připadá také vybudování vlastní parkovací plochy na pozemku objektu.
Vjezd do objektu je možný dvěma klenutými branami. Průjezd zvládne i nákladní automobil.
Pokud vás zaujala naše prezentace a láká vás osobní prohlídka prostor, neváhejte se na nás obrátit.

O nás

Jsme realitka, která myslí na vás!
„Za 23 let aktivní činnosti na realitním trhu ve skupině 2 až 6 makléřů v týmu jsme úspěšně zrealizovali 1 623 obchodů s nemovitostmi!

Poslední příspěvky